Złożony świat przelewów

Złożony świat przelewów

Realia ekonomiczne i technologiczne są dziś ze sobą ściśle powiązane. Dzięki nowoczesnym narzędziom możemy przelać pieniądze, gdzie i kiedy zechcemy. Najłatwiej uczynić to za pośrednictwem internetu, który przybrał formę świata alternatywnego, zarówno dla naszych relacji towarzyskich, jak i finansowych.

Pomyślmy, że są wokół nas osoby (a może sami do nich należymy), które od tygodni nie mają styczności z żywą gotówką. Z bilonem, z banknotami. Zwyczajnie z nich nie korzystają. Nowe buty kupili, płacąc e-przelewem z własnego laptopa, warzywa i owoce w pobliskim spożywczym, ale poprzez kartę płatniczą. Czy to dziwne? Nie, to po prosto wygodne i nowoczesne.

Jeśli mamy rachunek do zapłacenia, kolejki na poczcie możemy pożegnać bez żalu. Do każdego konta bankowego można dziś uzyskać szybki dostęp online. Transakcje są bezpieczne dzięki szyfrowaniu SSL oraz kodom zabezpieczającym każdy wychodzący przelew.

Ryzyko ataku na ROR i ogołocenia go jest bardzo niskie, a anonimowość ewentualnego włamywacza jest pozorna. Na bankach się nie kończy, bo do naszej dyspozycji oddano też serwisy e-płatności takie jak PayPal oraz wiele innych podobnych rozwiązań.

Kto dawno nie wypełniał cyferka po cyferce polecenia przelewu, nie musi czuć dyskomfortu. Postęp techniczny zwolnił nas z tego obowiązku, a zamiast długopisu i kartki papieru wystarczą klawiatura i formularz na stronie WWW.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *