Zarobić na e-płatnościach

Zarobić na e-płatnościach

www.mikrofinanse4all.pl

Internetowe butiki, markety oraz portale aukcyjne nie spełniałyby swojej roli, gdyby nie dawały klientom szansy natychmiastowej zapłaty za zamówione towary. Nie zawsze decydują się one na konstruowanie własnych platform rozliczeniowych.

Ciężko byłoby im uwzględnić większość obecnych na rynku banków, a przetwarzanie dużej liczby transakcji generowałoby znaczne koszty. Na ratunek idą im serwisy, które w całości zajmują się przelewami pieniężnymi w sieci i czerpią z tego spore zyski. W Polsce mamy co najmniej kilka takich firm, które zarabiają na współpracy z wirtualnymi sprzedawcami. Mechanizm ich działania jest całkiem prosty.

Po wyborze danego produktu użytkownik zobaczy ekran, na którym może wybrać sposób płatności. Zwykle jest to kilkanaście różnych banków funkcjonujących na rynku usług finansowych. Można również wygenerować wypełniony wstępnie blankiet do zwykłego przelewu pocztowego.

Jeśli klient wybierze swój bank, zostanie automatycznie przekierowany na stronę logowania. Zalogowany wskaże jedynie swój rachunek, wpisze kod autoryzacji i tyle. Pieniądze trafią na konto sklepu.

Na czym zarobi serwis-pośrednik? Oczywiście na prowizji, która została wliczona w cenę naszych zakupów. Pojedynczo nie są to imponujące sumy, ale zebrane łącznie dają bardzo dużą kwotę, która czyni ten interes opłacalnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *