Przekazy pieniężne nie tylko bankowe

Przekazy pieniężne nie tylko bankowe

www.easyinvestor.pl

W ciągu wielu lat działania i przekształceń rynków finansowych, pojawiły się specjalne usługi, dzięki którym można przekazywać sobie wzajemnie pieniądze, niekoniecznie za pośrednictwem banku lub poczty. Mowa o agencjach wyspecjalizowanych w przekazach pieniężnych, z których część ma już wieloletnia tradycję.

Warto tu wymienić na przykład doskonale znaną markę Western Union, obecną na światowym rynku od ponad 130 lat. Dysponuje ona swoimi placówkami w ponad 200 krajach, dzięki czemu środki można przesłać praktycznie wszędzie.

Procedura nie jest skomplikowana. Polega ona na wypełnieniu specjalnego formularza, przekazaniu pieniędzy agencji i odbiorze pokwitowania. Potem trzeba jedynie zaczekać na potwierdzenie odbioru.

Ogromną zaletą przekazów tego rodzaju jest błyskawiczne tempo realizacji. Pieniądze są gotowe do podjęcia w innej części globu już po kilku minutach. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących wymianę handlową, którym zależy na szybkim załatwieniu rozliczeń kontraktowych.

Takie usługi są równie korzystne poza sferą. Można tą drogą wysłać środki rodzinie przebywającej poza granicami kraju.

Dynamiczny rozwój spowodował, że agencje takie jak Western Union poszerzają zakres swoich usług i nawiązują współpracę z bankami. Powoduje to, że przekazy można zrealizować również w oddziałach poszczególnych banków na identycznych zasadach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *