Płatności bez granic

Płatności bez granic

www.kukania.com.pl

Internet spowodował, że zatarły się granice pomiędzy państwami i to w różnych aspektach. Nie ma już barier komunikacyjnych i możemy się swobodnie porozumiewać z ludźmi z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest jedynie dostęp do sieci i odpowiedni program.

Nie ma także barier związanych z wymianą finansową, gdyż przelewu można dokonać bez problemu na dowolne konto. Powstały nawet specjalne usługi, których celem od początku było umiędzynarodowienie relacji finansowych.

Wybornym przykładem jest amerykańska platforma PayPal, dzięki której od 1998 roku można dokonywać przelewów pieniężnych pomiędzy firmami i osobami fizycznymi.

 

System ten działa na zasadzie wirtualnego portfela, który można zasilić przy pomocy karty kredytowej lub bezpośredniej wpłaty z rachunku bankowego. Mając na swoim koncie PayPal wolne środki, możemy rozliczać się ze sklepami internetowymi czy serwisami bukmacherskimi z całego świata.

Potencjał w tych usługach jest ogromny, albowiem PayPal funkcjonuje w niemal 200 krajach i operuje 25 walutami. Od 2005 roku serwis działa również w Polsce, a rok później w ręce Polaków oddano wszystkie funkcje.

 

Niewątpliwie można powiedzieć, że rozwiązanie zza oceanu przyjęło się nad Wisłą. Według analiz z 2011 roku blisko jedna czwarta rodzimych e-sklepów korzysta z PayPal, co jest świetnym rezultatem.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *