Efekty kalendarzowe na rynku giełdowym

Osoby, które zaczynają interesować się Giełdą Papierów Wartościowych z pewnością zetknęły się z informacją mówiącą o sezonowych okresach, w których warto inwestować lub też lepiej się przed tym powstrzymać. (więcej…)

Czyatj dalej

Czy euro ma mocną pozycję?

Waluta euro jest obecnie jedną z najmocniejszych walut. Dowodem na potwierdzenie tej tezy są aktualne notowania giełdowe. Możemy się z nimi zapoznać między innymi za pośrednictwem internetu, wchodząc na (więcej…)

Czyatj dalej

Złożony świat przelewów

Realia ekonomiczne i technologiczne są dziś ze sobą ściśle powiązane. Dzięki nowoczesnym narzędziom możemy przelać pieniądze, gdzie i kiedy zechcemy. Najłatwiej uczynić to za pośrednictwem internetu, który przybrał formę świata alternatywnego, zarówno dla naszych relacji towarzyskich, jak i finansowych.

Pomyślmy, że są wokół nas osoby (a może sami do nich należymy), które od tygodni nie mają styczności z żywą gotówką. Z bilonem, z banknotami. (więcej…)

Czyatj dalej

Pensja do ręki czy na konto?

Część zakładów pracy nadal wypłaca wynagrodzenie pracownikom w formie gotówki odbieranej w kasie. Wielu z nas ma zapewne w pamięci filmową scenę z „Dnia świra”, gdy Adaś Miauczyński z dezaprobatą bierze do ręki zwitek banknotów, składających się na nauczycielską pensję.

Być może nie byłby tak sfrustrowany, gdyby jego ekwiwalent przelewano na konto. Suma wciąż nie byłaby satysfakcjonująca, ale przynajmniej nie musiałby jej oglądać. (więcej…)

Czyatj dalej

Płatności bez granic

dzialki.śmię.com.pl

Internet spowodował, że zatarły się granice pomiędzy państwami i to w różnych aspektach. Nie ma już barier komunikacyjnych i możemy się swobodnie porozumiewać z ludźmi z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest jedynie dostęp do sieci i odpowiedni program.

Nie ma także barier związanych z wymianą finansową, gdyż przelewu można dokonać bez problemu na dowolne konto. Powstały nawet specjalne usługi, których celem od początku było umiędzynarodowienie relacji finansowych. (więcej…)

Czyatj dalej

Ile trzeba czekać na przelew?

Są sytuacje, w których zależy nam bardzo na tym, by pieniądze dotarły jak najszybciej na nasze konto. Może być też odwrotnie, kiedy z różnych przyczyn chcemy, aby środki skierowane przez nas na czyiś rachunek znalazły się na nim błyskawicznie.

Banki rządzą się jednak swoimi prawami i nie tak łatwo jest przeskoczyć. Transakcje na rachunku są zwykle rozliczane w kilku dziennych interwałach, trwających po parę godzin. (więcej…)

Czyatj dalej